W dzisiejszych czasach wiele przedszkolaków spędza swój wolny czas przed pecetem. Jeszcze kilka lat temu w czasie wakacji ciężko było przyprowadzić swoją pociechę do domu, bowiem cały dzień spędzała razem z ziomkami na dworze. Obecnie małolaty zdecydowanie bardziej wolą spotykać się z znajomymi w internecie.

gry wyścigi

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice na ogół widzą jedynie wady takiego podejścia, jednakże jeśli zagłębimy się lepiej w temat to będziemy mogli odnaleźć również zalety. Jedną z gier wartych rekomendacji jest przeglądarkowa gra strategiczna Forge of Empires, za pomocą której można poznać rozmaite epoki. Jest to przyjemna nauka (Sprawdź – nauka gry na perkusji) o przeszłości, w trakcie której malec nie będzie zrzędził.

Krok po kroku będzie przechodził sukcesywne etapy gry i wzbogacał swoją wiedzę. Gra Forge of Empires polega w szczególności na tym, żeby przez cały czas zwiększać swoje tereny i wznosić na nich wielkie budynki. Dla dzieci ważne będzie na bank to, że mogą grać w Forge of Empires razem ze swoimi kumplami. Jeśli uda się rozgromić przeciwników to przejmiesz władzę nad jego obszarami. Brzmi kusząco, prawda? Nie zwlekaj dłużej tylko już dzisiaj razem z synem stańcie do walki przeciwko pozostałym kompaniom.

gry wyścigowe

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Twoje dziecko nie czuje się mocnym strategiem, to pewnie zaintrygują go gry wyścigi, które przyczyniają się do tego, że smyk będzie miał większy refleks i spryt. Jeśli kupimy mu specjalną kierownicę do tego typu gierek to na bank później łatwiej mu będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Oprócz tego, gry wyścigi zaciekawią także każdego tatę, jaki będzie chciał się ścigać najnowszym modelem sportowego auta. Wszystkie kobiety powinny przyzwyczaić się do tego, że panowie z pewnych rzeczy nigdy nie wyrastają. W związku z tym jeśli nie masz pomysłu na podarek dla swojego faceta, to możesz być pewna, iż ucieszy się on z prawie każdej gry komputerowej.

Inne gry komputerowe zdołają rozwijać kreatywność, wyobraźnie oraz zdolność samodzielnego rozumowania. Jest to niezmiernie ważkie współcześnie, ponieważ już od najmłodszych lat uczniowie rywalizują ze sobą i chcą być we wszystkim najlepsi.