Skitouring to pojęcie, które oznacza górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast skorzystać z wyciągów, zdołają wędrować w górach na nartach, co zapewnia im sposobność intrygujących przeżyć, i również poprawy swej kondycji. Niektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wprost nieosiągalne, jednak dzięki trafnemu wyposażeniu – jest to możliwe.

Znaczącym fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, jaki nakleja się na ślizg. Rzecz jasna nie może to być pierwszy lepszy materiał – stosuje się moherowy lub syntetyczny. Znaczące jest to, żeby włoski artykułu były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty (wypożyczalnia sprzętu narciarskiego białka tatrzańska) nie ślizgają się, bez trwogi więc można wędrować na nich pod górę. Drugim koniecznym, równie istotnym fragmentem są wyborne wiązania, których zadaniem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – też różnią się od zwykłych nart przeznaczonych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Po pierwsze są one znacznie lżejsze. W chodzeniu po górach dopomagają też kijki, którymi wolno się podpierać. Jeśli mamy profesjonalny sprzęt do skitouringu, to bezsprzecznie szybko nabierzemy wprawy w tej fascynującej sferze.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w wyjazd w góry, z pewnością winniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Niewątpliwie wiemy, że pogoda w górach potrafi być bardzo zmienna, wskutek tego zwyczajna odzież proponowana przez zwykłe marki nie zawsze może się sprawdzić.

Doskonałą, zalecaną firmą specjalistycznej odzieży jest firma summit series oferująca odzież, plecaki, oraz także buty – . Każde artykuły linii summit series zostały zaprojektowane we współpracy z profesjonalnymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami. Odzież i obuwie tej marki cechują się wspaniałą jakością, zaś sam asortyment też jest niezmiernie rozległy. Szukając dobrej, solidnej, odpornej na różnorodne warunki atmosferyczne odzieży, bezsprzecznie winniśmy poznać się z ofertą Summit Series.