Jedną z niewielu rzeczy, których nie da się uniknąć, są wszelakie podatki. Urzędy skarbowe z wielką ochotą wyciągną ręce po każdą złotówkę, jaką komuś się uda wypracować. Czy prowadzi się swoją firmę, czy pracuje na etacie, we wszystkich tych przypadkach trzeba zapłacić podatki

.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak w naszym systemie podatkowym jest jedna rzecz, która obliguje urzędników skarbowych do wykonania przelewu, to znaczy 1% dla opp, który można wykazać na rocznej deklaracji PIT. Jak wynika z przepisów podatkowych, każda fizyczna osoba będzie mogła podarować jeden procent należnego podatki jakiejś organizacji publicznego pożytku (wypełnij pit 2014 online). Wybór takiej organizacji należy wpisać w odpowiednich miejscach na zeznaniu podatkowym, a skarbowy urząd w odpowiednim czasie sam wykona przelew wykazanej kwoty na konto wybranej organizacji. Jednak każda pomyłka podczas wypełniania zeznania spowoduje, że urząd skarbowy chętnie odmówi przelania wymaganej sumy, z tego też powodu koniecznie należy zasięgnąć informacji, jak wspomóc organizacje opp, aby nie popełnić błędu.

Jeżeli rozliczenie wykaże jakiś podatek do opłacenia, to można zasilić jednym procentem podatku jakąś instytucję (więcej o tym).

Jeśli prezentowany materiał jest dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i sprawdź szczegóły tutaj adwokaci w Warszawie – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Jeśli ktoś zdecyduje się na to, to na samym początku musi zdecydować się na organizację publicznego pożytku. Ich listę dostępny jest na rządowych stronach, a w zeznaniu wystarczy podać numer KRS, jaki każda z instytucji musi posiadać. W jednym picie można wesprzeć tylko jedną organizację, nie można niestety podać kilku różnych organizacji, trzeba więc się dobrze zastanowić, kto otrzyma przelew. Przy wypełnianiu zeznania w odpowiednich polach podaje się kwotę, jaką chce się przeznaczyć, przekraczać ona nie może jednego procenta należnego podatku. Jeśli ktoś chce określić precyzyjniej, na co tak naprawdę będą przeznaczane przelane kwoty, to także może napisać w zeznaniu podatkowym. Tam podać można, aby obdarowywana organizacja wykorzystała podarowane pieniądze na konkretny cel, jednak końcowa decyzja i tak będzie należeć do niej, po uwzględnieniu statusu.