Nie ulega wątpliwości, że obecnie najbardziej popularne będą gry komputerowe różnorakiego typu, nie znaczy to jednakże, że nie istnieją inne formy rozrywki. Idealnym przykładem są planszówki, jakie powracają do łask i mają do zaoferowania rzeczywiście wyjątkową zabawę.

Warto zapoznać się z nimi bliżej, poniżej przykładowe propozycje.
rock
pl:Eric Sardinas

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z gier planszowych jest na przykład Dixit, czyli śmieszna i ciekawa gra skojarzeń do wspólnego odkrywania, szczególnie dobrze gra się w nią w otoczeniu przyjaciół oraz rodziny. Pozycję stworzył Jean Louirs Roubir, jest lekarzem pracującym w szPITalu z młodymi wiekiem pacjentami, jacy mają trudności w środowisku szkolnym, lecz nie tylko.
Co interesujące po kilku rozgrywkach w Dixit () została u chorych zauważona znaczna poprawa, na przykład łatwiejsze konstruowanie zdań oraz prostsze relacje z innymi ludźmi. Kolejną propozycją będzie świetna gra Pędzące żółwie (), jaka gwarantuje wiele zabawy dla każdego gracza, zarówno dzieciom jak również i osobom starszym wiekiem. Ta pozycja jest stworzona dla tych, którzy dopiero zaczynają grać, ponieważ doskonale przygotowane grafiki i karty z symbolami umożliwiają pojęcie przekazu oraz istoty pozycji. Ostatnia z opisywanych pozycji to będzie Dobble ().
Zasada gry jest bardzo prosta, a więc każda osoba może w nią pograć.

Podoba Ci ten materiał? Super, ale kliknij dodatkowo tutaj – zobaczysz w tamtym miejscu niezwykle użyteczny portal (https://operakameralna.pl/), który również okaże się dla Ciebie interesujący.

Spoglądamy na początkową kartę, jaką trzymamy w ręku, lecz także na taką, jaka jest pośrodku. Dzięki temu możemy znaleźć na nich wspólny znaczek, jaki określamy, i potem szybko pozbywamy się swojej karty.

Trzeba przyznać, że nie ma chyba drugiej takiej gry, która tak potrafi rozruszać towarzystwo. Jednocześnie nie ma tak prostej, jaka daje tak wiele radości w ciągu paru chwil. Gra jest więc emocjonująca, prędka, stale coś się w niej wydarza.