W naszych domach pojawia się coraz większa ilość płyt CD i DVD. Kupuje się na nich muzykę i różne programy, wiele osób także robi na nich archiwizację.

konkurs

Autor: Mercure
Źródło: Mercure
Płyty można kupować pojedynczo, w pudełkach czy kopertach, albo w postaci krążków, na jakich znaleźć się ich może nawet kilkadziesiąt. Niekiedy płyt robi się tak wiele, zwłaszcza jeśli znajdują się one w pudełkach, że zaczyna brakować miejsca na nie w domu. Jeżeli ktoś nie będzie się chciał ich pozbywać, to zastanowić się może nad tym, żeby je poprzekładać do papierowych lub foliowych opakowań. Takie koszulki na cd nie będą praktycznie zajmowały miejsca, więc zastosowanie ich może rozwiązać problemy z brakiem miejsca. Można w takiej sytuacji kupić jakieś stylowe pudełko, do którego bez problemów zmieszczą się całe posiadane zasoby.

Szukasz podobnych materiałów na opisywany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź do serwisu (https://artogrodowe.pl/61-metalowe-stojaki-na-rowery-) a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Dużym plusem takich etui jest to, że na domowej drukarce można na koszulkach nadrukować oryginalne podpisy, dzięki którym będzie wiadomo, co znajduje się w środku.

zbliżenie - zdjęcia

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Takie drukowanie można wykorzystać do wielu innych rzeczy, na przykład przy przygotowaniu okładek na winyle. Nośnik ten od pewnego czasu zaczął przeżywać swój renesans, czarne płyty są cenione za wyjątkowy, oryginalny dźwięk. W sklepach ostatnio pojawiło się mnóstwo nowych pozycji, sporą popularnością cieszą się także używane, wydane przed laty.

Te ostatnie są niejednokrotnie sprzedawane bez oprawek lub z oprawkami mocno zniszczonymi. Z tego też powodu po kupnie takich płyt można samemu zaprojektować do nich okładki na winyle, jeśli się to porządnie zrobi, to będą wyglądać praktycznie jak nowe.