Różny słuchacz, różne gusta muzyczne

Zwykło się mówić, że muzyka łączy ludzi. Jeśli tak, to co jest przyczyną, iż tak wielu młodych osób w chwili pogłośnienia, najnowszej płyty uwielbianej grupy Sabaton słyszy zza ściany: “możesz to ściszyć”? Zgadzam się, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas niełatwo przychodzi pojąć, iż istnieją osoby, które są w stanie wyruszyć z domu przed świtem by do wieczora zdążyć na występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie poza granicami kraju? Niepojęte.

Płyty winylowe – czy wciąż można ich słuchać?

W dziejach całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego pojawiało się już bardzo wiele rozmaitych nośników, które były charakterystyczne dla poszczególnych okresów. Przez długi czas niepodzielnie dominowały tutaj na przykład płyty kompaktowe, które w chwili obecnej zostały wyparte przez różnego rodzaju nośniki elektroniczne – obecnie przetrzymujemy muzykę głównie w pamięciach naszych komputerów czy też telefonów komórkowych. Tak szybko postęp technologiczny oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły na swojej aktualności. Świetnym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swego wieku cały czas cieszą się znaczną popularnością. Co prawda na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za propozycję dla kolekcjonerów, ale obecnie powoli wracają one do łask i coraz więcej ludzi od nowa poznaje ich niezwykłe zalety. Zdecydowanie warto więc zapoznać się z nimi odrobinę bliżej, gdyż być może będziemy mogli spojrzeć wówczas na naszą muzykę od całkowicie innej strony.

Świetnych koncertów jest u nas coraz większa liczba

Jeszcze przed kilkoma laty Polska raczej nie była tym miejscem, gdzie z wielką chęcią grywali zagraniczni wykonawcy. Niby byliśmy oraz nadal jesteśmy sporym państwem, jednym z większych na Starym Kontynencie, lecz i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż potencjał Polski był odpowiednio wykorzystany. Na szczęście w tym momencie jest fajniej: jeżeli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w okresie letnim będzie miał możliwość na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na Ziemi.

Kolekcjonujmy oryginalne płyty muzyczne?

Żyjemy w czasach, w których internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – bardzo mocno uderzył w cały, ogólnie pojęty przemysł muzyczny. Fakt, otworzył on przed artystami szereg kompletnie nowych, niesamowicie wręcz ciekawych możliwości, ale z drugiej strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest niemałym problemem.

Prawdziwi melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło grana w rozgłośniach radiowych oraz w telewizji nierzadko potrafi wpaść w ucho, na przykład dance i disco płyty cd/dvd, chociaż zasadniczo jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, spowodować, że nawet jeśli na co dzień nie słuchamy popularnej muzyki, i tak nie jesteśmy w złym humorze.

Muzyka z Islandii jest wybitna

Niby często gdzieś przeczytamy, że o gustach muzycznych nie ma sensu dyskutować, ponieważ i tak takie dysputy do niczego dobrego nie są w stanie prowadzić, to jednakże można generalnie pokusić się o małą dyskusję o gustach. Czyli które składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały opublikowane na rynku są faktycznie godne zainteresowania?

Koncerty muzyczne mają niezwykłą magię

Chodzenie – jeżdżenie, na różnego rodzaju wydarzenia muzyczne to z pewnością urokliwa rozrywka. Chociażby koncert znanego Petera Gabriela albo Sky Ferreiry to było coś niezwykłego. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami danego artysty bandu, to tak czy siak będziemy bardzo szczęśliwi. Przy założeniu, że potrafimy się dobrze bawić.