Kolekcjonujmy oryginalne płyty muzyczne?

Żyjemy w czasach, w których internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – bardzo poważnie uderzył w cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed artystami całe mnóstwo kompletnie nowych, niesamowicie wręcz ciekawych możliwości, ale jednocześnie trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest ogromnym wręcz problemem.

Płyty winylowe – czy wciąż można ich słuchać?

W dziejach całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego znanych było już bardzo wiele różnych nośników, które były typowe dla wybranych epok. Przez wiele lat niepodzielnie rządziły tu na przykład płyty kompaktowe, które aktualnie zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie przechowujemy muzykę głównie w pamięciach swoich komputerów czy też telefonów komórkowych. Tak szybko rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły swoją aktualność. Ciekawym przykładem mogą tutaj być przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swojego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane jedynie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej powoli wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wyjątkowe zalety. Zdecydowanie warto w takim razie zapoznać się z nimi nieco bliżej, gdyż być może będziemy w stanie spojrzeć w taki sposób na naszą muzykę od całkowicie innej strony.

Świetnych koncertów jest u nas coraz większa liczba

Jeszcze przed kilkoma laty Polska ogólnie nie była miejscem, w którym chętnie grywali zagraniczni wokaliści. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy sporym państwem, jednym z większych na Starym Kontynencie, lecz i tak nie można w jednoznaczny sposób rzec, iż potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystany. Ale na szczęście teraz jest lepiej: jeśli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, choćby w okresie letnim będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, a więc jeden z najsłynniejszych bandów metalowych na Ziemi.

Prawdziwi melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło grana w rozgłośniach radiowych oraz w telewizji nierzadko potrafi wpaść w ucho, na przykład dance i disco płyty cd/dvd, chociaż zasadniczo jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, spowodować, że nawet jeśli na co dzień nie słuchamy popularnej muzyki, i tak nie jesteśmy w złym humorze.

Muzyka z Islandii jest wybitna

Niby często gdzieś przeczytamy, że o gustach muzycznych nie ma sensu dyskutować, ponieważ i tak takie dysputy do niczego dobrego nie są w stanie prowadzić, to jednakże można generalnie pokusić się o małą dyskusję o gustach. Czyli które składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały opublikowane na rynku są faktycznie godne zainteresowania?

Różny słuchacz, różne gusta muzyczne

Mówi się, że muzyka łączy ludzi. Jeśli tak, to co jest przyczyną, iż spora część młodych osób z chwilą pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? Zgadzam się, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas niełatwo jest zrozumieć, iż istnieją osoby, które są w stanie wstać przed świtem by do wieczora zdążyć na występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie za granicą? Niepojęte.

Koncerty muzyczne mają niezwykłą magię

Chodzenie – jeżdżenie, na różnego rodzaju wydarzenia muzyczne to z pewnością urokliwa rozrywka. Chociażby koncert znanego Petera Gabriela albo Sky Ferreiry to było coś niezwykłego. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami danego artysty bandu, to tak czy siak będziemy bardzo szczęśliwi. Przy założeniu, że potrafimy się dobrze bawić.