Ten kraj należy do najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Tylko niewielka część zamieszkujących ten obszar 6 milionowej ludzkości mieszka w małych oraz nielicznych miastach, reszta natomiast funkcjonuje w nieskomplikowanych (przy czym często niezwykle malowniczych) wioskach i para się przede wszystkim uprawą ryżu.

fajerwerki w sylwestra

Ponton górski
W Laosie żyje sto kilkadziesiąt różnorodnego typu grup etnicznych posiadających własną tradycję, kulturę, własne zwyczaje czy też język. Najistotniejszą religią jest buddyzm tradycji Therawady, lecz animalizm jest nie mniej często praktykowany, nade wszystko w trudniej dostępnych obszarach.

Budowa tej strony niezwykle Ci się podoba? Raduje nas to. Więc może masz ochotę wejść do kolejnej strony? Prosimy, dowiedz się również (https://www.hotelaltus.pl/hotel/pokoje) jak to uczynić.

Laos jest krajem niezwykle górzystym, a większą część jego powierzchni zajmuje dzika roślinność, w tym również dziewicza dżungla. Laos przecina struktura rzek, nade wszystko Mekongu oraz jego dorzeczy. W większości z nich pod nieobecność asfaltowych tras, znajdują się ważne trakty transportowe. Komunikacja lądowa jest bardzo trudna przez wzgląd na brak lub niezwykle małą liczbę dróg.

W Laosie nie ma tradycyjnych atrakcji dla turystów na miarę Angkoru w sąsiedniej Kambodży, czy też ślicznych rajskich plaż, przy czym kilka miejsc z pewnością naprawdę zasługuje na szczególną uwagę. Przede wszystkim Luang Prabang, zatem jedna z najpiękniejszych miejscowości na terenie całej południowo-wschodniej Azji. W Champasak można by adorować ruiny świątyni wybudowanej jeszcze w latach imperium Khmerskiego, a w okolicy Phonsavan należałoby również zobaczyć enigmatyczne Plain of Jars. Najważniejszą atrakcją Laosu jest jego niesamowicie piękna oraz dzika przyroda.

Dlatego też nie można tu pominąć trekkingu w górach, w północnej części kraju spływu Mekongiem albo kilku dni słodkiego leniuchowania na leżaku w krainie 4000 wysp na południu.