Warto uczyć się języków, choćby biorąc pod uwagę fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również znacznie większa szansa na znalezienie lepszej posady. Według różnych, niezależnych badań rośnie w Polsce odsetek ludzi mogących się pochwalić znajomością co najmniej jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych język rosyjski jest najbardziej popularny.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te były do przewidzenia.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, doczytaj również (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-po-polsce/) wiadomości opublikowane na kolejnej stronie – tam przygotowaliśmy na Ciebie uzupełniające wpisy.

Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasie komunizmu. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu nie czuje sympatii do Rosji i Rosjan . Wraz z czasami kapitalizmu zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej. Niemniej, znając ten język łatwiej się nam podróżuje, poznaje nowych ludzi, posiadamy mniejsze kompleksy i czujemy się bardziej światowymi ludźmi.

Wraz z nastaniem nowych czasów pojawiły się również inne języki (naucz się języka obcego). Obok angielskiego najczęściej uczono niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo przydatne, Niemcy to przecież nasz zachodni sąsiad, najważniejszy partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja jest również silnym krajem, francuski tymczasem o jeden z głównych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach nauczano także włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Narastające pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie mają problemów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych źródeł jest niezwykle przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mniej znanego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – lekcje wietnamskiego) to ciekawy pomysł, który może przynieść nam korzyści.