Codzienne na całym świecie pojawiają się nowe gry, jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć duży sukces. Lecz co pewien czas się takie pojawiają, pojawiają się także gry, które śmiało można nazwać fenomenami. I do takich jest zaliczana Angry Birds, gra, która zdobyła wszystkie kraje, a ponad dwa miliardy ściągnięć czynią ją najpopularniejszą grą na świecie. Co więcej, z tej nieskomplikowanej gry urodził się wielki przemysł, gra ma już swój serial, w planach jest film długometrażowy, a różne gadżety z latającymi ptakami stanowią marzenie większości dzieci.

angry birds

Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zaczęli się zastanawiać nawet naukowcy, chcąc wywnioskować, czemu każdy chociaż przez chwilę w nią grał.

Miałeś szansę, aby tutaj przejrzeć interesujący news? Czekasz na więcej? Więc kliknij w link i wejdź na inną witrynę z podobnymi wpisami.

A tak naprawdę gra w latające ptaki jest niezwykle prosta. Nie wymaga od gracza wielkiego talentu czy umiejętności, nie trzeba też tworzyć jakiś skomplikowanych scenariuszy. Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co dzieje się po drugiej stronie planszy – a dziać się może naprawdę dużo, zadbali już o to producenci tej gry.

Następną ogromną zaletą tej gry jest to, że można w nią zagrać nawet w pięciu minutach przerwy, oczekując na lekarza czy udając się autobusem do szkoły. Dużo gier jest bardzo wciągających, ale wymagają one dłuższego grania, żeby miało to jakiś sens. Przy Angry Birds tego problemu nie ma – jedna runda może zająć parę minut, a jeżeli coś nie wyjdzie, to w

gra komputerowa

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

każdej chwili można do niej powrócić i poprawić wynik.

No i pamiętać trzeba o jeszcze jednej ważnej sprawie, jaką jest wygląd – cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest po prostu grą uroczą, z dopracowanymi szczegółami i zachwycającą detalami. Producent nie poprzestaje na laurach i co chwilę pojawiają się nowe przygody latających ptaszysk, ostatnią nowością jest przykładowo Angry Birds Stella – idź na stronę Angry Birds. Wszystko będzie wskazywać na to, że również ta wersja może odnieść ogromny sukces, co widać zresztą dobrze oglądając statystyki pobrań, już dzisiaj gra ma ogromną liczbę użytkowników.