Co prawda nierzadko gdzieś przeczytamy, że o cudzych upodobaniach muzycznych nie ma żadnego sensu dyskutować, ponieważ tak czy siak tego typu dyskusje do niczego dobrego nie są w stanie doprowadzić, to jednakże można w zasadzie nieco się pokusić o małą dyskusję o gustach. Zatem jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały opublikowane na rynku fonograficznym są w istocie godne uwagi?

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Najbardziej znacząca myśl: w żadnym razie nie należy zakładać, że obecna scena muzyczna jest w zupełności do kitu! Snobizm, zatem jaranie się tylko wiekowymi kawałkami to coś niefajnego.

Jeśli któregoś czytelnika interesują religijne płyty cd/dvd, powinien chociażby doceniać mocniej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowy zespół, ale z oczywistych przyczyn w Arka Noego nie ma stałego teamu, dzieciaki przychodzą i odchodzą, to typowe. Wbrew pozorom nigdy nie można myśleć, iż Arka Noego to nudziarstwo, coś fajnego tylko dla fanów zwyczajnych chrześcijańskich utworów. Nierzadko religijna muzyka w istocie nie jest zbytnio ciekawa, lecz na szczęście krajowa formacja Arka Noego skutecznie pokazuje, że jeżeli kogoś interesuje wpadająca w ucho muzyka o charakterze religijnym, powinien kupić album Arki Noego. W szczególności, że kasa z wyprodukowania płyty im się należy! – (zobacz propozycje muzyczne dla każdego: rockowa muzyka na płytach)

Pamiętajmy, iż gdzieś tam na krańcu Starego Kontynentu znajduje się zimna Islandia: co interesujące, Polacy są aktualnie najliczniejszą grupą obcokrajowców. Ten Polak, który chce bliżej odkryć islandzką duszę niech chociażby zwróci własną uwagę na rock płyty cd/dvd tworzone przez Islandczyków. Choć Islandia jest mniejsza, aniżeli chociażby Szczecin, spłodziła Bjork, GusGus, ale także Asgeira – bardzo młodego faceta, którego pewnie czeka niezwykła przyszłość. Już teraz jest na Islandii jednym z najbardziej znanych ludzi.

Trzeba od razu przyznać, że jego koncert pokaz laserów w Polsce, a konkretniej w warszawskim klubie Basen był bez wątpienia niezwykłym, olśniewającym wydarzeniem. I miejmy małą nadzieję, iż niedługo Asgeir ponownie nas nawiedzi. A więc jeżeli kogoś na ten moment średnio interesują blues czy soul i r&b płyty cd/dvd, niech sięgnie po islandzką muzykę. Islandia jest niewielkim, ale przy tym wielkim państwem – (nowości, które zamówisz online: składanki płyty cd/dvd).