Mówi się, że muzyka łączy ludzi. Skoro to prawda, to co jest przyczyną, iż spora część młodych osób w chwili pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? Fakt, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas z trudem jest pojąć, iż istnieją osoby, które są w stanie opuścić mieszkanie przed świtem tak, aby do wieczora zdążyć na występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie poza granicami kraju? Niepojęte.

słuchanie muzyki

Autor: Jason Corey
Źródło: http://www.flickr.com
Spokojna głowa – Sabaton zagra w Polsce już w styczniu, albowiem ich miłość do polskich fanów jest ogromna i obustronna.

Pamiętaj, że możesz odnaleźć informacje na przedstawiany wątek, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (https://sklep.acana.com.pl/23-sucha-karma-dla-kota) wiadomości, które są Ci niezbędne.

Szykuje się kolejny muzyczny hołd złożony polskim bohaterom. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani pokochali muzykę zespołu? Grupa w tekstach przeważnie porusza tematykę wojenną. Dla muzyków zagadnienia takie jak heroizm czy poświęcenie – bez względu na kolory flagi, stanowią idee fixe twórczości. Toteż nie było zaskoczeniem, gdy zespół zdecydował się w końcu zainspirować się bolesnym okresem historii naszego kraju, która przecież obfituje w wydarzenia dramatyczne, chwalebne. I bezkompromisową walkę. I choć samo brzmienie, zwłaszcza starszym osobom może nie przypaść do gustu, warto zainteresować się słowami tworów. Nie wiadomo, może zdarzy się, iż właśnie ten gatunek muzyczny połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale muzyka to nie jedynie heavymetalowe brzmienia, to również muzyka tzw rozrywkowa. Do dziś zdarzają się wśród nas malkontenci, którzy nie potrafią zapomnieć stacjom radiowym grania utworu „Ona tańczy dla mnie”. Bo tekst niepodobny zupełnie do tego w szwedzkim zespole i muzyka…

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie nowe struny, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Starajmy się więc być otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasem płytę naszej latorośli, sprawdźmy co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Emocje i wspomnienia ukryte w brzmieniach – zależnie od jej stylu. Utożsamiać osobę z muzyką którą słyszymy u niego w samochodzie? Nonsens. To wyłącznie stereotypy a przy tym nieuzasadnione sugestie.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jaki nudny byłby świat gdybyśmy wszyscy słuchali tych samych nut. Nie bójmy wyrażać siebie muzyką, jednocześnie zezwalając na to innym. Różni słuchacze mają różny wiek, jednak łączy ich jedno: miłość do muzyki.