Obecnie trudno by było normalnie żyć bez energii elektrycznej, lecz pojawiają się przypadki, gdy nie będzie możliwości podłączenia linii zasilającej w konkretne miejsce. W tego typu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie niewielki generator prądu, przy pomocy jakiego można zagwarantować odpowiednie zasilanie. Generatory wykorzystywane są w wielu różnych zastosowaniach. Często są to na przykład różne budowy, na których jeszcze nie doprowadzono przyłączy, ale również różnego rodzaju imprezy kulturalne i sportowe. W niejednym przypadku generatory są też traktowane jako zapasowe źródło energii na wypadek problemów z linia zasilającą. Są sytuacje, gdy przerwa w zasilaniu na dłużej mogłoby spowodować różne straty, więc posiadanie takiego agregatu pozwoli na zachowanie należytego poziomu bezpieczeństwa. W niejednym przypadku wymagane jest wręcz posiadanie awaryjnego zasilania. Na przykład mają go szpitale, w których aparatura do podtrzymywania życia chorych musi działać bez przerwy.

wynajem agregatów

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Typowe generatory prądu składają się z paru podzespołów. Obejrzyj realizacje.

Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat, kliknij na ten odnośnik do źródła (http://www.osmiornica.eu/kurs-instruktora-nurkowania/), a znajdziesz tam wiele ciekawych informacji.

Podstawowym z nich jest silnik zasilany gazem, benzyną czy ropą naftową, jaki napędza prądnicę która wytwarza prąd. Oprócz tego konieczne będą kontrolne przyrządy które służą do sterowania wszystkim, a w bardziej zaawansowanych modelach można spotkać też tłumiki czy katalizatory. Agregaty oferowane są w różnych rozmiarach, a co się z tym wiąże, będą wytwarzały różne moce. Te całkiem małe mogą bez problemu zasilić niedużą lodówkę czy parę żarówek, te o większej mocy spokojnie mogą wystarczyć do tego, żeby obsłużyć budowlane urządzenia. Największe agregaty posiadają parametry które pozawalają na ochronę szpitala czy niewielkiej fabryki, ale też ich gabaryty są dość pokaźne.

W niejednym przypadku nie ma konieczności kupowania generatora, jeżeli miałby on być wykorzystany na krótki czas. W tego typu przypadkach znacznie lepiej się sprawdzi wynajem agregatów prądotwórczych, zwłaszcza że opłaty za niego wcale do najwyższych nie należy.

Trasa: