Do przetrzymywania przetworów, czy aromatycznych herbat świetnie nadają się większe bądź mniejsze słoiki. Lepiej będą wyglądały na kuchennych półkach, gdy je samodzielnie udekorujemy. Nadadzą wnętrzu charakteru, będą także tworzyły doskonałą dekorację wnętrza. Jak ozdobić słoik?

bukiet w słoiku

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaką techniką plastyczną chcemy użyć, nim zaczniemy prace upiększające musimy zgromadzić potrzebne przyrządy. W tekście ciekawe wskazówki w jaki sposób ozdobić słoik. Wymagane będą:

dekoracyjne słoiki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

– różnej wielkości słoiki + nakrętki – należy je dokładnie wyczyścić, najlepiej sparzyć gorącą wodą i osuszyć ściereczką,- klej – najlepiej transparentny,- nożyczki,- żelowe farbki witrażowe,- materiały do ozdabiania – koraliki, naklejki z nazwami przypraw bądź przetworów, wstążka, gumki recepturki, kolorowe szkiełka, ziarenka kawy lub zbóż itp., materiał dekoracyjny, ceratkę, koronki, serwetki serwetki do decoupage – w tej kwestii ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia.

Słoik na przetwory. Z powodu pasteryzacji przetworów i długiego gotowania we gorącej wodzie słoiki możemy przyozdobić dopiero po ich ostudzeniu. W necie natkniemy się na całą masę projektów naklejek – wystarczy je wydrukować na samoprzylepnym papierze, przykleić na środku słoika. Potem obrysowujemy wieczko na ozdobnym materiale – wycinamy okrąg o średnicy dwa razy większej niż odrysowane wieczko, i naciągamy za pomocą gumki recepturki na nakrętkę. Na koniec bierzemy zawiązujemy ozdobną wstążką – zrobione! Słoik na kawę. Tu rzeczywiście możemy puścić wodze fantazji.

Warto jednak, by po spojrzeniu na słoik było oczywiste, co jest w słoiku trzymane. Wybierzmy więc materiały, które są w kolorze kawy, bądź tematyką nadruku nawiązują do kawy. Można więc zastosować do obklejenia słoika serwetkę z tematem ziaren kawy, bądź filiżanek pełnych aromatycznego płynu. Musimy jedynie pamiętać, by potem odpowiednio zabezpieczyć przeźroczystym lakierem tak ozdobiony słoik.