Niesamowicie wielu muzyków, takich kompletnie nieznanych, wielce skarży się, że polski rynek muzyczny jest dzisiaj przesadnie zabetonowany, zatem dojście do trochę szerszej publiki jest nierealne.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Jednakże czy faktycznie wykonawcy, którzy są chociażby w 1/2 tak bardzo dobrzy jak Tom Waits, Saxon albo Asaf Avidan nie są w stanie wybić się?.

Być może wyłącznie brak umiejętności, charyzmy scenicznej oraz zmotywowania się sprawia, iż mamy bardzo duży problem z chociażby minimalnym zaistnieniem? Zapewne nikt nie powie, że jest beznadziejnym wykonawcą, który jest tak samo oryginalny co przykładowo chińskie tekstylia. A więc nieco rad dla pragnących nareszcie przestać grać tylko dla rodziny i znajomych, którzy są świetną publiką, ale to tak czy siak nie wystarcza

Nakręćmy profesjonalne piosenki. Wynajęcie studia muzycznego w dzisiejszych czasach nie jest specjalnie ciężkie oraz wygórowane cenowo. Spokojna głowa: bez dwóch zdań wszyscy muzycy są w stanie skądś wykombinować kasę. Trudno myśleć, że w każdym przypadku można zrobić nawet niedużą karierę bez inwestowania pieniędzy. Kiedy czegoś chcemy, tak jakby automatycznie to się nam udaje. Oczywiście trzeba się starać, co często stanowi ogromny kłopot. I to nawet nie chodzi o nasze lenistwo. Brak umiejętnego zmotywowania się jest dużo powszechniejszym zjawiskiem, aniżeli myślimy.

Pamiętajmy także to, że bardzo często serwis Facebook powoduje, iż całkowicie niszowy zespół nareszcie odnosi jakiś tam sukces. Chociaż pytanie: czy w istocie we wszystkich przypadkach czymś wielce ważnym jest możliwość osiągnięcia sukcesu? Czy na przykład muzycysłynnego amerykańskiego bandu Red Hot Chili Peppers to wielkie gwiazdy od początku? Pewnie z samego początku nie przypuszczali, że odniosą aż tak bardzo duży sukces.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? Zatem namawiamy do następnej witryny – naciśnij tu cosi fan tutte i przeloguj się tam.

Taki artystyczny, ale również finansowy. Doceńmy Youtube i Spotify – zatem takie miejsca, w których niewątpliwie dostrzec można sporo piosenek tych solistów oraz zespołów, które tak naprawdę nie wydawały nawet złotówki na działalność, a tak czy siak ich muza jest ochoczo odsłuchiwana. Czyli podsumowując kwestię robienia kariery muzycznej: dbajmy o to by ciągle udoskonalać swoje umiejętności, a zapewne powiększymy w tym momencie szanse na sukces.