Jesteś graczem i szukasz czegoś niezwyczajnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie oferują nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są podobne do innych. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które na pewno zdobędą twoją uwagę. Już wielka ilość graczy na całym świecie zgodnie twierdzi, że są to wyjątkowe gry. Teraz twoja kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek recenzja The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, jaka została wyprodukowana przez studio TellTale Games. Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, każda z nich odpowiada za spójną fabularną całość. Nareszcie wszystkie części są już przygotowane i wydane, tak więc to najlepszy czas na recenzję.

Najbardziej gromkie brawa należą się autorom za świetne wymyślenie pierwszoplanowego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co ważne, mamy historię opartą na wyborach, to jeszcze bardziej powoduje, ze chce się grać. Na plus zalicza się też świetna muzyka. Są i minusy. Najistotniejsze z naszego punktu widzenia największą z nich jest brak polskiej wersji językowej. Możemy również przyczepić się do fabuły, twórcy mogli bardziej się postarać, ażeby była ona bardziej zaskakująca. Generalna ocena to mocna czwórka z plusem. Nie będzie piątki przez wspomniane zaniedbania.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje również i druga propozycja, recenzja gry The Great War (Valiant Hearts). Jest to przygodowa gra akcji zaprojektowana w cudownej komiksowej oprawie graficznej. Opowiada ona historię pięciorga osób, których losy przecinają się, a całość w klimacie I wojny światowej. Jeśli preferujesz ”zręcznościówki” i ”przygodówki”, to zapewne tego typu gra przypadnie ci do gustu. Za jej powstanie odpowiada firma Ubisoft, znana z tak interesujących wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w sytuacji The Wolf Among Us, również przy okazji recenzowanej gry (stoły do cymbergaja) – Valiant Hearts nie jest na pewno idealna. Choć gra jest niezwykle piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę nieścisłości. Z jednej strony gra jest dość smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę karykaturalne postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To pewnie specjalny zabieg i wielu osobom może się podobać, jednak czuć, że coś w tej układance nie pasuje.