Naprawdę dużo mówi się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o zaplanowanie dnia czy pracy, lecz o rozwijające spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?

obraz

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemalże każdy z nas chce robić w życiu wyłącznie to, co lubi i co sprawia wielką przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje pasje, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania robić potencjalne źródło gotówki, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Niestety, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, gdy kolejną godzinę spędzamy przez komputerem. Nawet jeśli próbujemy coś zrobić, niejednokrotnie kończy się to tym, że przeglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie „pożeracze czasu” sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. Jak temu zapobiegać?

Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go rozwijać. Obecnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo aplikacji, które nam w tym pomogą. Często zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmów o rysowaniu przerzucamy się na zabawne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach stają się aplikacje, za pomocą których możemy zablokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli ich otworzyć. W dodatku warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałe będzie również zapisanie się na kurs. Odnalezienie odpowiedniego miejsca powinno być łatwe. Przykładowo jeśli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (sprawdź program lekcji). Rzecz jasna warto dopasować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wtedy odnalezienie czegoś prawidłowego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemalże wszystko można wyszukać w sieci, kurs rysunku Kraków (pizza Kraków bonarka ) również nie powinna sprawić najmniejszego problemu.

Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dojściu do celu musi być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na spełnienie. W związku z tym walczmy z „rozpraszaczami” i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.