Żyjemy w trudnych i szybkich czasach. Życie jest bardzo nerwowe, pracy jest coraz więcej. Warto zadbać więc o relaks po pracy. Solidną propozycją mogą być gry przeglądarkowe.

Niektóre z nich nadają się również dla dzieci. Dzięki nim uczniowie mogą zyskać nie tyko dobrą rozrywkę, lecz również zyskać wiedzę z określonych dziedzin. Niewątpliwie aspekt edukacyjny jest nad wyraz ważnym walorem każdej gry dla dzieci.

Czy nie sądzisz, że dane na przedstawiany temat możesz znaleźć także na odmiennym serwisie? Oczywiście, że tak – kliknij tutaj, a zobaczysz tam serwis www (www.nierozerwalni.pl/malzenstwo/).

Gra

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie taką grą dla najmłodszych odbiorców, która zawiera również aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Szczególnie ta gra jest przydatna dla dzieci, które żyją w olbrzymich miastach. Te dzieci nie mają kontaktu z przyrodą. Niekiedy nie mają pojęcia, jak wygląda kura czy krowa. Ciężko w to uwierzyć dorosłym, lecz rzeczywiście wśród dzieci z wielkich miast może się to przydarzyć. Omawiana gra ukaże świat wiejski, którego dziecko nie zna. Pozna życie na wsi, lecz również nauczy się, jak administrować farmą.

Kolejną grą internetową, czyli darmową, jest „Kapi hospital”. Internauta wciela się w niej w doktora, który przyjmuje pacjentów na izbie przyjęć szpitala. Przywożeni są pacjenci z

Postacie gry komputerowej

Autor: Paul J. Rush
Źródło: http://www.flickr.com

różnymi schorzeniami. Zadaniem lekarza jest bez wątpienia ich wyleczenie na miejscu, a w razie konieczności pozostawienie na oddziale. Ta gra także ma aspekt edukacyjny dla młodszych użytkowników sieci, którym nieznana jest jeszcze praca lekarza w szpitalu.

Kolejną grą przeglądarkową jest „Forge of empires” (zobacz to). Gra polega na wznoszeniu własnego imperium. Posiada przede wszystkim charakter ekonomiczny, gdyż w jej pierwszej fazie skupiamy się na budowie ogromnego miasta.

Potem przyjdzie zarazem czas na podbój innych imperiów. Gra zaczyna się w epoce brązu i ukazuje bieg cywilizacji przez kolejne epoki, takie jak średniowiecze czy epoka kolonialna. Internauta postanawia o rozbudowie miasta i zbieraniu podatków. Z czasem można zbudować swoją armię i ruszyć na podbój. Nadzorować oddziałami można samemu bądź zlecić je komputerowi. W grze można nabywać wszystko za realne pieniądze oraz można ożywiać upadłe oddziały. Gry przeglądarkowe są dość dobrą rozrywką, która przecież nic nie kosztuje.