Muzyka ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Słyszy się ją codziennie w wielu różnych miejscach, w mieszkaniu, sklepach czy pracy. Od setek lat utwory muzyczne były wyrazem kultu religijnego lub pełniły rolę rozrywkową, a wraz z biegiem lat zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane utwory muzyczne.

Gra na bongosach

Autor: Tim Blair
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat bardzo się też zmieniły instrumenty muzyczne, to znaczy przyrządy wytworzone przez człowieka i używane do wydawania odpowiednich dźwięków. Już przed wieloma wiekami ludzie używali przeróżnych konstrukcji z drewna, przy pomocy których tworzyli dźwięki, czy to podczas obrzędów religijnych, czy podczas pracy i zabawy.

Kolejnej lata zaczęły przynosić coraz większą różnorodność instrumentów, pojawił się też rozdział na ich różne rodziny, czyli strunowe, dęte i perkusyjne. We wszystkich tych rodzinach dodatkowo można wyróżnić sporo różnych typów instrumentów, które się różnią wielkością i sposobem tworzenia muzyki. Kilkadziesiąt lat temu, po odkryciu układów elektronicznych pojawił się następny rodzaj instrumentów, w których do wytwarzania dźwięku włączone zostały różne elektroniczne podzespoły. W ten sposób narodziła się era muzyki elektronicznej.

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju syntezatory są bardzo popularne zarówno w gronie profesjonalnych muzyków, jak również pośród amatorów amatorskiego grania. Zaawansowane egzemplarze maja wiele różnorodnych ustawień oraz funkcji, i mogą w doskonały sposób naśladować kilkadziesiąt różnych instrumentów. Typowe dobre syntezatory będą potrzebować sporej przestrzeni, oprócz tego są drugie i potrzebują odpowiedniego traktowania. Porządne pianino czy fortepian kosztować może nawet kilkanaście tysięcy złotych, lecz w takiej kwocie otrzymuje rewelacyjny instrument muzyczny. Tymczasem rzeczywiście dobry, najwyższej klasy syntezator to niewielka część kosztów zakupu tradycyjnego instrumentu, a przecież możliwości ma znacznie większe, dlatego też jest często używany przez instrumentalistów w wielu zespołach muzycznych. W większości takich zespołów niezwykle ważne są także instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: popularne instrumenty cajony), których głównym zadaniem jest tworzenie rytmu.

Intrygują Cię opisane tu treści? Jeżeli tak, to super – udostępniamy także dla Ciebie dostęp za darmo (http://www.kinooskard.ckis.konin.pl/category/projekty/) do następnej witryny.

Wśród nich są również takie, jakie mogą być używane samodzielnie, zalicza się do nich cajony, na jakich trzeba siedzieć w czasie gry, a także bongosy, to znaczy dwa połączone ze sobą bębny które się wywodzą z odległej Kuby.