Każdy z Polaków przyzna rację, że lata 70-te były dla nas jednym z najwspanialszych okresów. Przecież to w tym czasie kardynał Karol Wojtyła stał się Papieżem. Podczas swego życia był to prawdziwy Kapłan z powołaniem, jaki w późniejszych latach zmienił świat. To w tym okresie Polska zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej. To w latach siedemdziesiatych na sportową emeryturę poszedł najlepszy bokser na Świecie – Muhammad Ali (kochany przez dużą ilość Polaków), aby potem wrócić na tylko 2 walki.

muzyka

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

W owym czasie także Polska epoka Edwarda Gierka oraz czas buntu i strajku pracowników był najwięcej odczuwalny. Na świecie lata 70 kojarzą się z kryzysem naftowym a również wyścigiem zbrojeniowym. Okres ten to zakończenie wojny w Wietnamie a także interwencja rosyjska w Afganistanie. W tamtym czasie powstały również walki o prawa homoseksualistów. Jednak najważniejszym elementem, który się rozwinął w tej epoce to czynnik muzyczny. Zobacz również: ()

To w 70 latach zaistniał rozwój muzyki disco, rocka progresywnego a także hard rocka. Dzięki temu portal muzyczny może być idealnym miejscem w sieci, w którym można „zajść” do lat 70. Prawdopodobnie nie ma osoby (mowa tu o starszym pokoleniu), której muzyka z lat siedemdziesiątych nie skojarzyła by się z swoim dzieciństwem. To właśnie wtedy zaistniał niepowtarzalny styl muzyki również styl ubierania (spodnie dzwony, duże kołnierzyki kołnierzyk itd.).

Był to na pewno jeden z dziwniejszych okresów, w którym nowoczesny styl był połączony z muzyką, jaka była muzyką z natury.

Pragniemy rozwiać wszystkie Twoje wahania i dostarczyć Ci kolejne i interesujące wpisy. Zatem kluczowa treść (https://lajkonik-pik.pl/shop/kalwaryjska-6/) oczekuje na Ciebie w tym linku.

Dzięki muzyce ówczesnego okresu było można być oryginalnym. Natomiast niezastąpiony atmosfera filmów z tamtego okresu można wspominać z dużą nostalgią. A takie tytuły jak „Kojak” z grającym w nim Telly Savalas’em, „Wejście smoka” z Bruce’m Lee albo „Ojciec chrzestny” z Marlon’em Brando, są w czołówce historii kina. Podkreślmy również, że muzyka na sprzedaż jest obecnie popularna a fajne kawałki z lat 70 są niezwykle dobrze sprzedawane. Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:

muzyka

Autor: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com

Nawiązując jeszcze do muzyki, zaznaczmy, że rock progresywny niezwykłą popularność zdobył w pierwszej połowie lat 70. Najpierw wyparty z estrad poprzez falę punk rocka, powrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – dominującym zadaniem rocka to podniesienie muzyki na wysoki poziom artystczny. Utwory te najwięcej utrwaliły się w historii muzyki rockowej, i do dziś są wykonywane a cechują się głównie wirtuozerią.