W zwalczaniu gryzoni posiadamy sprzymierzeńców. Są to naturalni wrogowie gryzoni czyli dziko żyjące kuny, węże czy też drapieżne ptaki. Mogłyby być to także zwierzęta udomowione czyli koty oraz w nieco mniejszym szczeblu psy.

Najmniej znana metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Przeprowadzane jest ono przeważnie w wypadku dużej ilości gryzoni tego typu przykładowo jak szczury czy karczowniki.

Czy nie myślisz, że informacje na przedstawiany temat mógłbyś znaleźć też na innym portalu? Naturalnie, że tak – wejdź tutaj, a ujrzysz tam sensowny serwis www (https://krakenchairs.com/11-fotele-gamingowe-dla-dzieci).

Teren, na jakim te gryzonie mają swe nory, jest ogradzany gęstą siatką a później gryzonie są wypłaszane z nor za pomocą gazu lub wody. Uciekające gryzonie zabijane są kijami lub czasami strzela się do takich gryzoni z broni śrutowej. Technika odłowu gryzoni jest to kopanie tzw. rowków chwytnych. Są to wykopywane na głębokości 20 do 30 centymetrów rowki w glebie, które biegną najczęściej obok ogrodzeń lub granicy działki. Co kilka metrów wykopać należy głębokie studzienki, do których wpada gryzoń. W studzienkach lub rowkach umieścić możemy trutkę. Najpewniejszy i najtańszy sposób zwalczania gryzoni, to stosowanie pułapek. Wymagana jest cierpliwość oraz wprawa, które decydują o powodzeniu zwalczania gryzoni.

gryzoń

Autor: KJD2007
Źródło: http://www.flickr.com
Pułapki, do których pomimo częstego nastawiania nie uda się złowić gryzonia nie potrzeba zastępować innymi, kiedy nie zaobserwowaliśmy w ich pobliżu zauważalnych śladów szkodliwych gryzoni. funkcjonuje bardzo wiele rodzajów pułapek na szczury oraz inne gryzonie. Ostatnia metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni przy pomocy różnego rodzaju środków gryzoniobójczych. Są to preparaty w postaci trujących gazów albo trutek. Deratyzację za pomocą takich preparatów moglibyśmy robić sami, lecz bezpieczniej będzie, gdy tą usługę zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która specjalizuje się odszczurzaniem. Żeby zabezpieczyć mieszkanie przed gryzoniami, trzeba sprawdzić czy są jakieś szpary, jakimi gryzonie mogą wejść z dworu do naszego domu.

Znalezione szpary należy bardzo dokładnie zabezpieczyć. Trzeba pamiętać o tym, że gryzonie mogą przegryźć płyty z tworzyw sztucznych, deski oraz potrafią wyskrobać otwory w cementowej zaprawie.