Już od lat powiada się o tym iż przyrost naturalny jest ujemny. Na dzień dzisiejszy nie są to duże spadki, ale tendencja jest wyraźna. Powodów wspomnianego stanu sprawy jest sporo, podobnie jak w krajach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz to starszym wieku się usamodzielniają – jak to się kiedyś powiadało – późno się ustatkowują.

para młoda

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Istotniejsze dla nich jest budowanie osobistej kariery w coraz trudniejszej realności aniżeli angażowanie się w poważne relacje, a co za tym idzie planowanie wesela i rodziny. Potwierdzają to dane statystyczne. Przy ogólnym spadku zawieranych małżeństw wzrasta odsetek ślubów zawieranych w wieku tradycyjnie uznawanym za późny.

Czyżby któryś komentarz z serwisu (https://hbgdansk.pl/rejs-do-stoczni-gdanskiej/) Cię poruszył? Masz chęć na niego odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Naturalnie można takowe zachowania interpretować przemianami w sferze obyczajowości, większym przyzwoleniem na wolne związki. Moim jednak zdaniem głównym powodem nadmienionego stanu rzeczy są przyczyny ekonomiczne. Założenie rodziny jest istotnym wydatkiem finansowym, a co za tym idzie może spowodować chwilowe obniżenie poziomu życia. Z innej strony ludzie po 30-tym roku życia na ogół mają już ustabilizowaną pozycję zawodową, mogą więc sobie pozwolić na zwiększone koszty. Być może też sytuacja rodzinna 30-latków skłania ich do formalizacji istniejących związków.

Tak więc 30-latkowie projektują zawarcie związku małżeńskiego. Zazwyczaj jest to uroczystość szczegółowo przemyślana, dopieszczona w najdrobniejszych szczegółach. Niechybnie mniejsze oddziaływanie na jej kształt mają rodziciele narzeczonych, ponieważ zwykle narzeczeni sami są w stanie w większej części lub nawet w pełni pokryć koszta ślubu.

Oczywiście jedną z ważniejszych pozycji na liście spraw do zorganizowania jest DJ na wesele. Zgodnie z panująca modą prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, dokładniej mówiąc stylizowane na prywatkę z końca 20-go wieku. DJ na wesele będzie się przeto musiał wykazać wiedzą o ówczesnym rynku muzycznym – sprawdź przykładowo dj wesele Wrocław. Dobierając więc muzykę DJ na wesele przekształcić się musi w „muzycznego archeologa”. Prawdopodobnie najlepszą pomocą w tychże badaniach może być najstarsza w Polsce lista hitów – popularna Lista Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Rzecz jasna stylizacja nie tyczy się menu.