Kiedy wybieramy się na imprezę rozmyślamy o różnych atrakcjach, o tym, że będzie fajna zabawa. Każdy liczy na to, że zapamięta jakąś imprezę na dłuższy czas. Jednak by wszystko było faktycznie ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim nieźle natrudzić obsługa techniczna imprez.

Osoby pracujące w obsłudze technicznej wiedzą, że już kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą o wszystko zadbać. Rozpoczynając od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez sprawdzenie czy scena jest we właściwy sposób rozstawiona, a kończąc na sprawdzeniu montażu oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi na nagłośnienie również. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od oświetlenia i osoby od właściwego nagłośnienia. Ale to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego trzeba dodać stworzenie odpowiednich warunków osobom, które będą miały uświetnić daną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej musi zająć się garderobą a część jedzeniem. Wszystko po prostu musi zostać zapięte na ostatni guzik.

Scena na koncertach

Wszystkie osoby, które wychodzą na jakąś imprezę chciałyby się świetnie bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcą dać jak najwięcej emocji tym, którzy zjawią się na koncercie, czy też na jakiejkolwiek innej imprezie. Jednak artyści mają pełną świadomość jak istotne jest m.in. oświetlenie sceniczne oraz nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie dobrego show.

Prezentowane w tym wpisie kwestie Cię zainteresowały? Jeśli tak, to kliknij jeszcze tu – to niezwykle wiarygodna witryna dla sympatyków takiej problematyki.

Tak samo bez właściwie ogarniętego nagłośnienia impreza straci swój koloryt. Z tego powodu tak istotne jest, by mieć dobrą obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów ma swych techników, którzy dodatkowo pracują nad tym by zespół świetnie było słychać ze sceny. To niesamowicie ważne, bo to pozwala na danie rzeczywiście dobrego koncertu. Tak samo, jeżeli mówimy o oświetleniu. Jeżeli ma być wystawiana jakaś sztuka lub koncert – potrzebne jest uzupełnienia muzyki grą świateł, to też niesamowicie istotne jest, to, jak będą poustawiane światła i kto będzie je w trakcie koncertu obsługiwał. Więcej na

W dzisiejszych czasach wszystkie wystąpienia, każda impreza to niepowtarzalne szaleństwo. Jeśli artysta ma ochotę naprawdę się wyróżnić, trzeba mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a to nie będzie realne, kiedy obsługa techniczna imprez nie okaże się tak profesjonalna.