Jingle radiowe to dźwięki, które stosowane są jako pauzy w programach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki charakteryzujące poszczególne rozgłośnie. Często dobry wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić kogoś, kto wykona cały pakiet tego typu muzyki lub skorzystać z coraz szerszej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru perfekcyjnych dźwięków jest mnóstwo, dlatego też nie należy dokonywać decyzji zbyt szybko.

Emisja radiowa

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Darmowe jingle radiowe z to doskonałe rozwiązanie dla stacji radiowych rozpoczynających swoją działalność. Krótkie melodyjki, które zapewnia studio nagrań, można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej danego przedsiębiorstwa. Gdy założenia się sprawdzą, pozostaje tylko złożenie zamówienia na odrębną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być wykorzystywane wyłącznie w swojej pierwotnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do osobistych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za działanie niezgodne z prawem. Studio nagrań wykonuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli zamawiający zdecyduje się na nią, w głównej mierze będzie uczestniczył w powstawaniu projektu. W związku z czym wspólnie z pracownikami studia ustalana jest początkowa koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.

Kolejnymi krokami jest ułożenie melodii oraz zarejestrowanie jej. Jingle radiowe to jednak nie zawsze sama melodia. Najczęściej podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym nadawany jest program. Z tego powodu oferowane są także „banki głosów”, które wykorzystuje się w jinglach. Niejednokrotnie w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu powszechnie znanych telewizyjnych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma ogromny wybór, a także znaczący wpływ na to, co skomponuje wybrane studio nagrań.

Nie wszystkich wiadomości dowiesz się się z tygodników. Gdy chciałabyś przeczytać o interesujących wydarzeniach wejdź na nasze serwisy www www.

Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnych założeń, może liczyć na pełną pomoc ze strony studia nagrań.

Szukając idealnej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić się do profesjonalistów. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować stworzeniem dźwięków, które stale będą kojarzyły się z daną marką i staną się same w sobie fantastyczną reklamą. Wszelkie wiadomości na temat zamówień można znaleźć na stronie internetowej danego studia, gdzie mamy możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi utworami, jakie w niej powstały oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.