Studio nagrań jest to budynek z przeznaczeniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, zawierający zazwyczaj reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio nagrań to mnóstwo wnętrz przewidzianych przez akustyka, tak aby osiągnąć optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz niektóre studia nagrań dysponują studiami z ultranowoczesnym lokum, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze zasady budowlane i akustyczne. W jednej chwili studio nagrań może zmienić się w salę koncertową. Ruchome ekrany dźwiękowe zapewniają różnorodne kształtowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku zapisywanej muzyki czy wreszcie różnych założeń estetycznych reżysera.

Fabryka Dźwiękuff

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone wnętrze reżyserki pozwalaja na sprawdzanie tego co dzieje się w środku oraz na efektywną komunikację. Studia wyposażone są ponadto w wyizolowane lokum odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania wytworzonego materiału muzycznego. Dla osób pracujących w studiu dostępne są także wygodne garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i wytwórczością muzyczną, a także wykonywaniem nagrań w terenie i koncertów. Studio salon tatuażu szczecin nagrań zajmuje się też produkowaniem takich rzeczy jak jingle radiowe (polecamy odwiedzić to źródło).

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. To przerywnik transmisji, treściwy dźwięk, bez trudności zapamiętywalny slogan lub melodyjka, stosowana przede wszystkim w programach radiowych jak również niektórych programach tv. gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Nazwa pochodzi od pierwotnej aranżacji wykorzystywanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle używane były fragmenty istniejących piosenek, przede wszystkim tych „wpadających w ucho”. Teraz, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie zlecają produkcję dżingli będących indywidualnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań posiadają ogromny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, obwieszczenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Współdziałają z gromadą muzyków, którzy błyskawicznie stworzą dźwięki do zleconej produkcji. Rozporządzają fachowym sprzętem do recordingu i masteringu.