Obecnie coraz więcej osób urządzając własne mieszkanie czy dom ceni drobne detale, jakie mają główny wpływ na klimat i wygląd całego wnętrza. Jeżeli i Ty poszukujesz ciekawych dekoracji oraz dodatków, musisz brać pod uwagę handmade do domu. To bogaty wybór wszelakiego typu drobiazgów, które sprawią, iż Twoje mieszkanie nabierze ciepła i zyska charakter, o którym marzyłeś.

Handmade do domu to szereg kategorii, a pierwszą z nich są tekstylia. Koce, narzuty, poduszki oraz zasłony produkowane są z delikatnych, a jednocześnie mocnych materiałów, jakie będą doskonale pasować do pozostałych dodatków znajdujących się w pomieszczeniach. Koce czy poduszki wykonywane są ręcznie, na przykład na drutach, dlatego wielokrotnie można zamówić dowolny rozmiar kapy, by perfekcyjnie pokrywała nasze łóżko w sypialni.

Dekoracje do domu

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

Rękodzielnicy dbają o każdy detal, precyzyjnie obszywając materiały i dobierając ich najlepsze tekstury – robione akcesoria dla mam. Na pierwszym miejscu stawiają detale, więc cena proponowanych produktów może być nieco większa, lecz warto jest zapłacić każdą sumę za tak kunsztownie projektowane oraz wytwarzane dzieła. Nie można ich inaczej określać, ponieważ są to swego typu perełki, dopieszczone przez swoich twórców, którzy nie mogą proponować niechlujnie zrobionego produktu, tak jak często zdarza się to w sieciówkach.

Na pewno często widziałeś poduszkę z naderwanymi nitkami albo poszewkę z nieprofesjonalnie naszytymi guzikami. Drugą grupę domowego handmade stanowią artykuły ceramiczne, na przykład wazony na świeżo zerwane kwiaty, dekoracyjne miski miski dla psa lub figurki, np. aniołów, nadzwyczaj popularne w ostatnich czasach.

Trzeba też pamiętać o ramkach na fotografie albo o świecznikach, w jakie na większe wydarzenia można włożyć piękne świece, by stworzyć wyjątkowy nastrój chwili. Handmade to także wiele innych produktów, dzięki którym nasz dom stanie się miejscem, w którym chce się przebywać i odpoczywać lub zapraszać do niego bliskie osoby.

Mówiąc o asortymencie handmade, być może spotkałeś się już z innymi artykułami tego rodzaju, a szczególnie powszechna jest handmade biżuteria – www. Warto jest inwestować w wytwory zaangażowanych we własną pracę artystów i rękodzielników, dla jakich tworzenie nowych dzieł jest prawdziwą pasją.