Miłośnicy rejestrowania ekstremalnych wydarzeń sportowych doczekali się asortymentu stworzonego specjalnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z zestawu Hero3 spełniają wysokie kryteria przydatności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają fantastyczną jakością filmów i zdjęć w różnorodnych rozdzielczościach i w jakości istotnie przewyższającej aktualny standard FullHD. Kamera GoPro Hero3 jest godziwą następczynią modelu Hero2. Posiada obiektyw złożony z 6 komponentów, w tym w soczewkę asferyczną, która w zestawieniu z możliwością opcjonalnego wyboru pola widzenia kamery proponuje właścicielowi nagrywanie filmów z wielu perspektyw i pod innym kątem.

GoPro Hero3 pomimo zróżnicowania nowych funkcji jest mniejsza, lżejsza i skuteczniejsza w porównaniu do prekursorki. W ofercie producenta jest do wyboru w trzech wersjach: White, Silver i Black Edition. Wszystkie mają wbudowany innowacyjny sensor CMOS, o rozdzielczości odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Ponadto, sprzęt umożliwia filmowanie w jakości FullHD. Najdroższa z wersji – seria Black Edition () urzeka funkcją nagrywania filmów o rozdzielczości 4K – kamera rejestruje dwukrotnie więcej detali aniżeli w teraz wykorzystywanym standardzie FullHD – jak i efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niższych rozdzielczościach.

kamera sportowa GoPro

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery GoPro Hero3 mogą się też pochwalić solidną i wodoszczelną obudową, która pozwala na filmowanie i robienie zdjęć nawet do 60 m. pod wodą. Każda z nich ma rozmieszczone dostępne przyciski, które zadowolą miłośników sportów zimowych, bo będą mogli je obsłużyć nawet w grubych rękawiczkach. Dodatkowo, sportowe kamery z czujnikiem ruchu GoPro zostały skonstruowane tak, by do maksimum redukować szumy wiatru izagwarantować operatorowi najwyższą jakość dźwięku.

Czym oprócz tego wyróżnia się seria Hero3 na tle starszych modeli GoPro? Z praktycznych nowinek powinniśmy powiedzieć o funkcji WiFi, która umożliwia bezprzewodowe transferowanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, posiadające system iOS lub Android. Ponadto, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o łącznej pojemności do 64GB. Wbudowane w kamerę wyjście micro HDMI umożliwia odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez konieczności korzystania z komputera.

Producent zadbał również o najbogatszy na rynku zestaw akcesoriów do mocowania sprzętu na rozmaitych powierzchniach. Wśród propozycji znajdują się, m.in.: zaczep na kask wentylowany, mocowanie na kask pełny, mocowanie na głowę, uchwyt na klatkę piersiową oraz przyssawki do szyb, odporne nawet przy prędkości 240km/h! Poza tym, dostępne są też: wyświetlacz czy wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeżeli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), bo będzie wznosiła się na wodzie.

jvc gc-xa2 adixxion

Źródło: Kamerynakask.pl

Kamery GoPro Hero (zobacz tutaj: ) to doskonały sprzęt dla doświadczonych użytkowników. Najdroższa z wzmiankowanych – GoPro Hero Black Edition już została prawdziwym zwycięzcą w zestawieniu z produktami podobnej klasy i cieszy się niebywałą popularnością u odbiorców. I nic w tym dziwnego, bo ma do dyspozycji naprawdę wiele przydatnych funkcji. Dzięki niej dostępne staje się nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz zapis obrazów i filmów z prędkością 30 klatek na sek. Kamery Hero3 to absolutnie nowe spojrzenie na filmowanie oraz jeszcze jeden krok w stronę realizowania potrzeb fotografujących.