W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – pusta przestrzeń jest szczególnie nieestetyczna, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie mieszkania były bardzo wysokie. Jest sporo metod na udekorowanie takich ścian – ostatnio popularność zyskały rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy również są korzystnym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może być powieszenie regałów na książki, lub też dodatkowego oświetlenia – na przykład w formie plafonów. Zamontowanie takiego oświetlenia pozwala na optyczne ukrycie niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Standardowe metody

obraz na ścianę

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

W większej części lokali do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach sprawdzi się jednak standardowy obraz w ramie. Zazwyczaj na polskich ścianach widuje się martwą naturę, bądź impresjonistyczne krajobrazy. Ostatnio jednak, coraz bardziej popularne w sporej liczbie nowoczesnych wnętrz stają się obrazy akty. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi dwudziestego wieku. Generalnie dzieła takie charakteryzuje akcentowanie geometrii elementów oraz kontrastujące ze sobą barwy. Dzieła tego typu doskonale łączą się z meblami z ciemnego drewna, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Korzystnie prezentują się również w prostych ramach wykonanych również z ciemnego drewna (heban, dąb itp.).

Kupowane czy zamówione?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można obecnie kupić w wielu sklepach, nawet budowlanych, gdzie wykonuje się je metodą druku na płótnie malarskim. Dzieło wykonane taką techniką wygląda bardzo podobnie do oryginalnego malowidła, tą techniką nie można jedynie odtworzyć śladów po pociągnięciach pędzlem. O ile w przypadku obrazów impresjonistycznych jest to istotny szczegół, o tyle dla art deco nie stanowi to wady. Malowidła drukowane są dużo tańsze od malowanych, miłośnicy sztuki jednak wolą posiadanie malowidła wykonanego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów tego nurtu jest Andrzej Romański, polski malarz znany w kręgach artystycznych od lat siedemdziesiątych.

Jeśli omawiany tutaj tekst pochłonąć Cię i masz ochotę na więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny banery reklamowe nowy sącz, gdzie jest sporo postów.

Jego obrazy można znaleźć w galeriach sztuki, wykonalne jest również zamówienie obrazu dobranego do indywidualnych wymagań. Artysta sprzedaje swoje dzieła również za pośrednictwem stron internetowych (zobacz).