Seks bywa ważną strefą w życiu ludzi, spełnieniem miłości i związku, jak również źródłem przyjemności i zadowolenia. Badania coraz częściej mówią jednakże o trudnościach dotykających życia seksualnego. W wypadku kobiet często bywa to brak ochoty na zbliżenia, panowie tymczasem borykają się z kłopotami z potencją.

Czym spowodowane bywają problemy z potencją?

Kłopoty z potencją ujawniają się w bardzo różnym wieku, chociaż najczęściej mówi się o dolegliwościach dotyczących panów po czterdziestym roku życia. Wymienia się dużo powodów pojawiania się zaburzeń erekcji, a do najpowszechniejszych zalicza się: brak ruchu, nieprawidłowy model żywienia, jak też schorzenia takie jak: cukrzyca bądź nadciśnienie. Kłopoty z potencją potrafią wynikać także z przerostu gruczołu krokowego, jak również ze stresującego trybu życia albo przemęczenia. W wypadku stwierdzenia problemów z erekcją warto pójść do lekarza, który zadysponuje odpowiednie leczenie.

seksuolog

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarze zalecają środki na potencję.

Panowie borykający się z tego rodzaju problemami, nierzadko stosują środki na potencję. Tego typu leki są dostępne w aptece bez recepty, niemniej i tak dobrze jest odwiedzić specjalistę. Lekarze są w stanie lepiej wskazać podłoże nieprawidłowości i dobrać leki do potrzeb danego organizmu. W niektórych przypadkach terapia farmakologiczna połączona zostaje z innymi formami leczenia (), jak choćby fizykoterapią albo leczeniem hormonalnym. Bez wątpienia nie można aplikować preparatów niesprawdzonych oraz pochodzących z niepewnych źródeł, jak internet czy bazar, ponieważ stanowią one zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Preparaty tego typu należy nabywać wyłącznie w aptekach.

Na dobry skutek musi się cierpliwie czekać

Bywa tak, że tabletki nie działają w szybkim tempie, jak oczekują tego panowie. Terapia biofeedback dla dzieci warszawa powinna trwać jakiś czas i jedna aplikacja leku nie rozwiąże znacznych problemów zdrowotnych. W wielu przypadkach specjaliści rekomendują również zmianę trybu życia, gdyż potrafi to uskutecznić terapię i zadecydować o właściwym efekcie stosowania tabletek na potencję.