instrumenty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/razdwatrzy.zgora.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tak naprawdę nie słuchajmy wyłącznie muzyki, lecz także ją kreujmy!

Bęben djembe
Autor: Shunichi kouroki
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienne słuchanie muzyki ma na pewno sporo uroku. Przecież bardzo ciężko w ogóle wyobrazić sobie życie bez najukochańszych muzyków: mamy różne upodobania muzyczne, lecz to co nas łączy to przeogromna miłość do muzyki.

Rodzaje instrumentów

Syntezator
Autor: Muff
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka ogrywa bardzo ważną rolę w życiu ludzi. Słyszy się ją codziennie na każdym kroku, w domu, sklepach czy firmach. Od setek lat pieśni były wyrazem religijnych obrzędów albo pełniły funkcję rozrywkową, a wraz z upływem czasu tworzono coraz bardziej wyrafinowane i zaawansowane utwory.

Instrumenty elektroniczne czy klasyczne - które kupić?

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyczne instrumenty można podzielić na instrumenty szarpane oraz dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych inaczej aerofonami rozróżniamy instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Reprezentantów grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna znamy dość dużo i są ogólnie znane. Instrumenty klawiszoweto dość wąska grupa.

Dzieje najbardziej znanych instrumentów dętych

Nuty muzyczne
Źródło: http://www.sxc.hu/
Większość instrumentów, zwłaszcza z grupy aerofonów miewa swoją historię związaną z armią bądź rycerstwem. Używano ich do przestrzegania przed wrogiem, przywabiania bądź płoszenia zwierza, świętowania zwycięstwa albo przeżywania przegranej.

Popularne instrumenty dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte to grupa nazywana inaczej aerofonami. Należą tutaj kolejno instrumenty dęte z drewna, blaszane i wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Gitary akustyczne

czarna gitara
Autor: Neil Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka od w każdej sytuacji towarzyszyła ludziom, dziś jest ona jeszcze bardziej powszechna niż dawniej. Czasami otacza ona każdą osobę prawie na co dzień. Co innego jest jednak jej słuchać, a czym odmiennym jest uczestniczyć w jej powstawaniu. Nadmiar dostępnych instrumentów w sklepach otwiera przed każdą osoba bogate muzyczne możliwości. Na początek wcale nie potrzeba posiadać olbrzymiego talentu starczy tu bowiem odrobinkę zaparcia i chęci, nawet jeśli nie ma się wielkiego talentu. W jaki sposób jednak zacząć muzyczną karierę a, także z którymi instrumentami się poznać?
Syndicate content