płyty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/razdwatrzy.zgora.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Muzyka łagodzi obyczaje

Muzyka do prezentacji
Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykło się mówić, że muzyka łączy ludzi. Jeśli tak, to z jakiego powodu tak wielu młodych osób w chwili pogłośnienia, najnowszej płyty uwielbianej grupy Sabaton słyszy zza ściany: “możesz to ściszyć”? To prawda, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas trudno przychodzi pojąć, że istnieją osoby, które są w stanie wyjść z domu nad ranem by dotrzeć na porę na wieczorny koncert zespołu. A już koncert za granicą? To nielogiczne.

Płyty winylowe – czy jeszcze opłaca się z nich korzystać?

muzyka
W historii całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego pojawiało się już sporo najróżniejszych nośników, które były charakterystyczne dla poszczególnych epok. Przez długi czas niepodzielnie rządziły tu przykładowo płyty kompaktowe, które obecnie zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę przede wszystkim w pamięciach swoich komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły swoją aktualność. Idealnym przykładem mogą tutaj być przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swego wieku nadal cieszą się znaczną popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale obecnie powoli wracają one do łask i coraz więcej ludzi od nowa odkrywa ich niezwykłe zalety. Naprawdę warto więc zapoznać się z nimi nieco bliżej, gdyż być może będziemy mogli spojrzeć w taki sposób na naszą muzykę od kompletnie innej strony.

Ogromny wybór płyt z muzyką

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Czy kupowanie płyt muzycznych ma w chwili obecnej jakiekolwiek uzasadnienie? W końcu internet oferuje nam teraz możliwość ściągnięcia bez płacenia absolutnie wszystkich piosenek jakimi tylko jesteśmy w danym momencie zainteresowani, co jest o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem.

Kolekcjonujmy oryginalne płyty z muzyką?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przyszło nam żyć w czasach, w których internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – dość poważnie uderzył w cały, ogólnie pojęty przemysł muzyczny. Co prawda otworzył on przed muzykami całe mnóstwo kompletnie nowych, niezwykle interesujących możliwości, ale z drugiej strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe stało się sporym problemem.

Koncerty muzyczne mają niezwykłą magię

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Chadzanie - jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju koncerty to niewątpliwie przyjemna rozrywka. Choćby koncert legendarnego Petera Gabriela albo Sky Ferreiry to było coś niezwykłego. Nawet jeśli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami określonego artysty \ bandu, to tak czy siak będziemy niesamowicie zadowoleni. Zakładając, że umiemy się dobrze bawić.

Islandzka muzyka jest pasjonująca

Zestawy słuchawkowe Sweex
Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Co prawda nierzadko można przeczytać, że o gustach muzycznych nie ma żadnego sensu dyskutować, ponieważ tak czy siak takowe rozmowy do niczego dobrego nie są w stanie doprowadzić, to jednakowoż można generalnie lekko pokusić się o małą dyskusję o gustach. Zatem jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnim czasie zostały wypuszczone na rynku fonograficznym są faktycznie godne zainteresowania?

Wspaniałych koncertów jest u nas coraz większa ilość

Jeszcze kilka lat temu Polska raczej nie była takim miejscem, gdzie z wielką chęcią grywali zagraniczni wykonawcy. Co prawda byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy znacznym krajem, jednym z większych na kontynencie, lecz i tak nie można w jednoznaczny sposób rzec, iż akurat potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystywany. Na całe szczęście w tym momencie jest fajniej: jeśli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, choćby w okresie letnim będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, zatem jeden z najpopularniejszych bandów metalowych na całym świecie.

Prawdziwi melomani mają w dzisiejszych czasach bardzo duży wybór!

Słuchawki, muzyka
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Choć typowa muzyka, ta, która jest na okrągło puszczana w stacjach radiowych oraz w TV nierzadko wpada w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, choć zasadniczo jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, sprawić, że nawet jeśli ogólnie nie słuchamy popularnej muzyki, i tak nie jesteśmy rozczarowani.
Syndicate content