Jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów naszego kraju są Pieniny. Szacuje się, że jeśli chodzi o ilość turystów zajmują one drugie miejsce, zaraz po najbardziej popularnych Tatrach. Pieniny mogą bardzo dużo zaproponować, szczególnie jeśli chodzi o aktywny wypoczynek blisko przyrody, a dobre połączenia drogowe i kolejowe i rozbudowana baza kwater sprawiają, że turyści bardzo chętnie odwiedzają to miejsce.

szczawnica
Pieniny to świetne miejsce przede wszystkim na wędrówki po górach. Wyznaczono w nich szereg szlaków przeznaczonych zarówno dla bardziej wprawnych piechurów, jak i niedzielnych gości pragnących poznać chociaż trochę piękno tych wspaniałych gór. Okoliczne lasy są bogate pod względem roślin i zwierząt, spotkać w nich nawet można wilki, niedźwiedzie i żmije. Coraz bardziej popularna jest w Pieninach również turystyka rowerowa, wyznaczane są nowe ścieżki dedykowane amatorom jeżdżenia na dwóch kółkach. Dzięki temu oraz walorom przyrodniczym zainteresowanie tym rejonem bez przerwy się zwiększa.

Tak duże zainteresowanie rejonem Pienin turystów spowodowało, że baza noclegów w tej okolicy jest bardzo dobrze rozbudowana. Pieniny noclegi mogą coś zaoferować dla wszystkich turystów, czy jest to wycieczka szkolna, spokojna rodzina czy szukający nieco więcej komfortu biznesmen.

Podobnie zajmujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem (http://www.primaveraspa.pl/wczasy-nad-morzem-z-wyzywieniem/), który jest tutaj!

W mniejszych i większych pienińskich miejscowościach dostępne są w pierwszej kolejności najróżniejsze domki oraz ośrodki wczasowe, dużo jest również kwater prywatnych umiejscowionych po prostu w domach mieszkańców.

nocleg

Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większa staje się sieć ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, kierujących swoją ofertę dla turystów wymagających wyższego standardu. Ze względu na ogromną popularność wśród gości trzeba pamiętać o tym, aby noclegi szczawnica w niektórych porach roku rezerwować odpowiednio wcześnie, bo mogą być problemy z ich dostępnością. Z pewnością będzie tak w okresie zimowych ferii i sylwestra, lecz w dłuższe weekendy i w czasie wakacji też wiele kwater może być pozajmowane (sprawdź tutaj: Kwatery Szczawnica).