Każda osoba zajmująca się fotografią doskonale wie, że bez porządnego aparatu mało uda się zrobić. Owszem wszystkie aparaty mają swój urok, ale zawodowy sprzęt może o wiele więcej niż zwykła lustrzanka, którą można dostać za parę setek złotych w pierwszym, lepszym sklepie z tego typu asortymentem. Zawodowiec musi zainwestować parę tysięcy złotych, bo tu chodzi o coś więcej niż tylko o podstawowy sprzęt. Poza aparatem fotograf musi posiadać obiektywy na wymianę. A obiektywy nie są tanie, ale dają możliwość zrobienia odpowiedniego zdjęcia z każdej odległości.

obiektyw

Autor: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc są konieczne przy pracy fotografa. Do tego wszystkiego dochodzą rożnego rodzaju lampy, statywy i wiele innych niezbędnych elementy, bez których dobry fotograf się nie obejdzie. Nie wspominając już o tym, że fotograf musi posiadać również dobry komputer i odpowiednie programy do obrabiania zdjęć. Fachowiec z prawdziwego zdarzenia na swoją pasję, bo zawód fotografa to bardzo często pasja, która stała się pracą, musi wydać dużo pieniędzy. Oczywiście wszyscy wiemy, że nie wszystko naraz i że początkowo nie jest łatwo, ale z czasem, kiedy biznes się rozkręca wszystko da się kupić i robić najlepsze fotografie.


Zawodowiec musi mieć porządny aparat

Najlepsza praca to ta, do której chce się wracać. Najlepiej mają, więc ludzie, którzy postawili na swoją pasję. Gdy zamieniamy swoje hobby w pracę, mamy przyjemność i pieniądze. Tak najczęściej jest z osobami, które zajęły się fotografią. Wszyscy wiedzą, że dobry fotograf to ten, co jest w stanie uchwycić nieuchwytne, czyli ten, który uwielbia to, co robi. Ale, żeby zdjęcia były naprawdę dobre fotograf musi posiadać odpowiedni sprzęt. Niezbędne są obiektywy, które pozwalają na zrobienie dobrych zdjęć. W niektórych chwilach potrzebny jest większy zoom i konieczna jest zmiana obiektywu. Taki sprzęt (kamera sportowa) można kupić tu: .

obiektyw

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, że niezbędne są obiektywy na wymianę, to musimy jeszcze zainwestować w opakowanie na sprzęt, a to również spory wydatek. Ale nie możemy na tym oszczędzać, bo o aparat i resztę rzeczy po prostu trzeba dbać, w innym wypadku fotograf nie byłby w stanie zarobić na życie, bo ciągle musiałby dokonywać zakupu nowego sprzętu. Bo sprzęt fotograficzny jest bardzo czuły, więc powinniśmy na niego chuchać i dmuchać. Np. porządne obiektywy są bardzo drogie, więc pamiętajmy o tym, gdy na szybko będziemy je kłaść gdziekolwiek, bo później może się okazać, że trzeba będzie kupować kolejny obiektyw.