Starbound to niezależna gra sandbox z szczegółami RPG oraz otwartym światem, oferowany jest nam cały wszechświat do eksploracji, w którym odnajdziemy stosunkowo zróżnicowane środowiska, takie jak lasy szpilkowe, liściaste, dżungle, pustynie, wypalone planety, oceany, promieniotwórcze pustkowia, morza napełnione toksynami bądź też magmą, pokryte grubą warstwą śniegu równiny, lodowate zakątki lodowców oraz równie lodowatych oceanów, gruntownie obce i nieprzyjacielskie planety, gdzie na drzewach rosną oczy śledzące nasze posunięcia. To bardzo optymistyczna wizja tego, jak zdołałaby wyglądać przyszłość, póki co ukazana przez gry przyszłość.

wcograc, gry internetowe, gry online
W trakcie naszych wędrówek jesteśmy w stanie natknąć się na losowo wytwarzane lokacje, pokroju wiosek grzybów, zapomnianych świątyń, ufortyfikowanych baz militarnych, jakie pełne są robotów oraz uzbrojonych po zęby żołnierzy, zdolnych do zabicia nas przy pierwszej lepszej okazji. Nie można przejść obojętnie obok gigantycznej kotwicy zwisającej z nieba, albowiem właśnie natknęliśmy się na statek grasujących zarówno po morzu, lądzie jak i przestworzach bohaterów – to gry piraci zdolni skrócić nas o głowę lub zaopatrzyć nas w broń, zależnie od nastawienia.

Od czasu do czasu na własne nieszczęście zdarzy nam natknąć się na niebywale paskudną poczwarę, czy będzie to duży, plujący kwasem ptak, lub zbuntowany automat, robot wyekwipowany w miotacz ognia, stalowe szpony i wyrzutnię rakiet, o tym już zadecyduje element losowy, niezależny od nas mechanizm.

Jeżeli potrzebne Ci inne tego typu wiadomości na prezentowany tu wątek, to bez wątpienia potrzebne Ci to bogate wiarygodne opracowanie (https://www.krltomaszewski.com/uslugi/zaawansowane-koncepty-perkusyjne/).

Ucieleśnić możemy się w jakąś z osiągalnych ras, a mianowicie ludzi (odpowiednio nam legendarnych awanturników o destrukcyjnych zapędach, jacy zostali przymuszeni do opuszczenia rodzimej Ziemi, po ataku bestii z gwiazd, dużego, podobnego do ośmiornicy stworzenia, które spustoszyło świat), małpiszonów (monitorowanych przez socjalostyczno-totalitarne władze, porywające prywatnych obywateli, aby przeprowadzać na nich eksperymenty), ptaków (zaślepionych mylną religią biedakach, jakich obca, znacznie bardziej zaawansowana technologicznie rasa przystosowała do podróży kosmicznych), są także gry z robotami, jednak zatrzymane na poziomie średniowiecza przez pewną usterkę) oraz parę innych.