Mnóstwo młodych par, które są w trakcie organizowania wesela, zastanawia się, czy wybrać zespół muzyczny grający na żywo, czy też korzystniej jest wybrać dj’a. Oba rozwiązania mają pewne wady i zalety. Powinniśmy więc przekonać się jakie!

Dj na wesele niezaprzeczalnie powinien zagwarantować nam zdecydowanie bardziej różnorodny repertuar. Właściwie każdy utwór, jaki sobie wybierzemy, powinien być odtworzony przez dj’a. Oprócz tego podczas imprezy uczestnicy sami mają szansę sugerować konkretne piosenki, do jakich chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem myślimy o bardzo dużym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (www).

Niewątpliwie dla większości z nas ważne są też ceny. W sytuacji dj’a zapłacimy znacznie mniej za całą imprezę. Zazwyczaj dj’em jest jeden człowiek, który w praktyce nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, w związku z tym nawet najbardziej profesjonalny dj powinien nas kosztować zdecydowanie mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi organizujących wesela, Brzeg nie mogłaby zdecydować się na przyjęcie bez muzyki na żywo. Niezaprzeczalnie muzyka grana przez profesjonalny zespół muzyczny posiada swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny niezaprzeczalnie zadowoli starsze osoby, które preferują wyłącznie ten rodzaj muzyki w trakcie przyjęcia. Dla nich wyjątkowe wesele (sprawdź: tort weselny wrocław) jest tylko wtedy, gdy gra zespół na żywo. W dużej mierze jest to prawda, gdyż niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, gdy jest wykonywana na żywo.

Należy jednak wiedzieć, iż cena wynajęcia zespołu muzycznego okaże się o wiele wyższa niż gaża dj’a. Najczęściej kapela muzyczna to minimalnie 3 osoby, a każdy muzyk będzie pobierać własne wynagrodzenie. Ceny mogą więc być duże, zwykle wahają się od 1500 do 5000 złotych. Pamiętajmy jednak, że najpopularniejsza grupa może sobie zażyczyć znacznie więcej. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę również fakt, iż najlepsze zespoły weselne powinny zostać zamówione zdecydowanie wcześniej, czasem nawet rok lub dwa lata przed weselem.

Okazuje się zatem, iż wybór pomiędzy grupą muzyczną a dj’em jest dość trudny, a równocześnie w dużej mierze zależy od naszych preferencji muzycznych.