Młodzi adepci gitary zawsze zastanawiają się nad tym, od jakich utworów rozpocząć naukę i na których utworach najlepiej mogli będą nauczyć się profesjonalnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nauczenie się konkretnych piosenek albo ich fragmentów jest jedynie pewnym etapem w nauce. Ugranie sprawnie jakiegoś fragmentu utworu może naturalnie być niezmiernie nakręcające jednak należy wiedzieć również o tym, że naprawdę ważną rzeczą jest również praca nad techniką oraz umiejętnym zgłębianiu teorii muzyki.

na koncercie Red Hot Chilli Peppers

Autor: Julie Vazquez
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w taki sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego przyjemność, która dodatkowo będzie permanentną edukacją i poszerzaniem swojej wiedzy na temat muzyki oraz na temat grania na samym instrumencie.

Równie przyciągające uwagę publikacje odnoszące się do nakreślanej tematyki odnajdziesz tutaj – sprawdź więcej w tym omówieniu (https://www.krainazabawek24.pl/category/marki-herlitz-piorniki). Przeanalizujesz omawianą kwestię pod innym kątem.

Pamiętajmy, że aby zagrać znakomicie jakiś utwór powinniśmy posiadać faktycznie dużo lepsze zdolności techniczne. Jedynie wtedy uda nam się znakomicie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy kryć się będzie energia wynikająca świadomego opanowania materiału.

koncert rockowy

Autor: Lunchbox LP
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze jednak należy od czegoś wystartować. Warto połączyć ćwiczenia techniczne z nauką teorii i wykorzystaniem tego w trakcie uczenia się określonych piosenek. Dobór utworów wśród młodych gitarzystów elektrycznych powinien być dopasowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak na pewno należy dobrać sobie takie zespoły, które posiadają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i trudniejsze solówki, żebyśmy mieli za czym gonić. Bardzo często zaczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet grają znakomite rockowe sola, a oprócz tego mamy tutaj mnóstwo całkiem łatwych riffów i zagrywek.

Innym zespołem, o jakim warto pomyśleć przy doborze swojego początkowego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy nieco już zapomniany Rage Against The Machine. Piosenki tych zespołów są nierzadko oparte na zapętlających się motywach, które należą do wyjątkowo trudnych a poza tym gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa na początku długie miesiące. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy natomiast sporą liczbę prostych motywów popartą często typowym graniem akordowym, co znakomite będzie na sam start w praktykowaniu pierwszych utworów.