Trash metal oraz powiązane z tego rodzaju muzyką gatunki niemałą popularność zdobyły w latach 80. Warto zapoznać się dokładnie z dyskografiami szczególnie docenianych artystów tamtych czasów. Fani zespołów takich jak Metallica czy Anthrax na pewno polubią propozycje zespołu Slayer. Powstał on w 1981 roku w Huntington Park, jaki zlokalizowany jest na przedmieściach Los Angeles. Grupa współpracowała z rozmaitymi wytwórniami płytowymi: Metal Blade, Def Jam, American, Columbia oraz Sony Music.

Behemoth polskimi Bestiami grającymi od 1991 roku

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Dziesięć lat po opisywanej grupie muzycznej powstał Behemoth, a więc w 1991 roku. Polska, a dokładnie pochodząca z Gdańska grupa tworzy od tej pory muzykę w rodzaju pagan metal, black metal oraz death metal. Obecnie członkami zespołu są: Adam Nergal Darski, Zbigniew Inferno Promiński i Tomasz Orion Wróblewski. Sama nazwa grupy oznacza bestie i pochodzi z języka hebrajskiego. W 1992 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Baphomet i grała black metal. Różnorodność oferowanych stylów pozwoliła na znalezienie tak wielu słuchaczy.

Slayer – trash metalowa grupa z USA z lat 80.

Inicjatorem zespołu był Kerry King, gitarzysta, który razem z Jeffem Hannemanem, także gitarzystą, i Dave’m Lombardo – perkusistą, jak i basistą i wokalistą, Tomem Arayą stworzył grupę muzyczną wszech czasów. Slayer od samego początku odróżnia się swym własnym stylem, jaki bazuje na intensywnych partiach gitar z partiami solo.

Nie ociągaj się – jeśli przypadł Ci do gustu ten wątek, to bieżący wpis (http://www.operakameralna.pl/) możesz również obejrzeć pod podanym linkiem. Wiadomości stworzyliśmy dla Ciebie z chęcią.

Te solowe partie wykonywane są przy użyciu tremola, a całości towarzyszy niezastąpiony wokal. Aż cztery albumy uzyskały w USA status złotej płyty, co świadczy o wyjątkowo najwyższym poziomie muzyki.

Gust muzyczny szczególnie wysublimowany

Behemoth daje do dyspozycji zróżnicowany, choć mimo wszystko konsekwentny styl muzyczny. Komponowanie się black metalu, pagan metalu oraz dodawanie gitar akustycznych, ale także wyraźne słyszenie death metalu w kolejnych kawałkach wzbudza duże zainteresowanie oraz euforię wśród fanów. Nie jedynie zdeklarowani entuzjaści tego konkretnego zespołu, ale również entuzjaści takiej muzyki stawiają na grupę do przesłuchania dyskografii.